Jak szybko rozwijają się korzenie Tamaryszka?

Tamaryszek jest wieloletnim krzewem i wiecznie zielonym drzewem, które może dorastać do 10 metrów wysokości. Rośnie dziko na półkuli północnej i występuje głównie w Stanach Zjednoczonych, Australii, Rosji i Europie.

Rośnie szybciej niż jakakolwiek inna roślina na Ziemi dzięki szybkiemu procesowi kiełkowania nasion. Jej nasiona potrzebują dwóch miesięcy, aby wykiełkować i mogą rosnąć tak szybko. Tamaryszek jest rodzajem krzewu z rodzaju Tamarix. Słowo to może być również stosowane do roślin w rodzaju Tamarix lub do podobnych roślin o podobnych cechach w innych rodzajach w rodzinie Tamaricaceae.

Tamaryszek rośnie na ubogiej, nagiej, zniszczonej ziemi. W Ameryce Północnej tamaryszek rośnie głównie na piaszczystych wydmach, płaskowyżach i glebach o dużej zawartości soli pochodzących z odpływów z rolnictwa.

Przeczytaj nasze inne wpisy o Tamaryszkach!
Kiedy sadzić Tamaryszek?
Kiedy przycinać Tamaryszek?
Kiedy kwitnie krzew Tamaryszku?
Jak wygląda Tamaryszek?
Jak szybko rośnie Tamaryszek?

Szybki wzrost krzewu Tamaryszka

Tamaryszek rośnie szybko i po osiągnięciu dojrzałości może osiągnąć wysokość sześciu metrów lub więcej. Mogą również rozprzestrzeniać się na obszarach, które są zbyt suche dla większości roślin i szybko stają się dominujące nad lokalną roślinnością.

Drzewa te zostały wprowadzone do Ameryki Północnej w celu kontrolowania erozji i poprawy żyzności gleby poprzez zwiększenie poziomu azotu w glebie i zastąpienie rodzimej roślinności. Tamaryszek jest rośliną, która może dorastać do 13-18 stóp wysokości i 10 stóp szerokości, a to zwykle trwa około 5-7 lat dla rośliny, aby w pełni dojrzały.

5 thoughts on “Jak szybko rozwijają się korzenie Tamaryszka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *