Jak prawidłowo segregować śmieci?

Wymogi prawne względem składowania, segregowania i wywozu śmieci są dzisiaj bardzo restrykcyjne. Warto posiadać w tym obszarze wiedzę i postępować zgodnie z przepisami, aby uniknąć wysokich kar pieniężnych. Dotyczy to zarówno podmiotów publicznych oraz firm, jak i osób prywatnych. Zatem w jaki sposób segregować śmieci i jak organizować ich wywóz, aby wszystko było w pełni legalne?

Segregacja śmieci, czyli wybieraj właściwe pojemniki

W kwestii segregacji śmieci najważniejsze jest, aby wyrzucać odpady do właściwych pojemników. Dzisiaj na każdym osiedlu znajdują się pojemniki oznaczone odpowiednimi kolorami. Każdy kolor oznacza typ odpadów, na które przeznaczony jest pojemnik. Prowadząc firmę, warto zadbać o to, aby znalazły się w niej wszystkie potrzebne pojemniki. Wielu przedsiębiorców decyduje się też na akcje zachęcające pracowników do segregacji śmieci.

W powyższej sytuacji wywóz śmieci to prosta sprawa. Organizują go bowiem służby miejskie, regularnie opróżniać pojemniki. Jednak co w przypadku odpadów, które nie nadają się do umieszczenia w śmietniku? O tym w dalszej części tekstu.

Segregacja i wywóz śmieci spoza katalogu

Niektóre odpady wymagają zastosowania niestandardowych rozwiązań. Mowa tutaj między innymi o odpadach w ten czy inny sposób niebezpiecznych. Jeśli śmieci stanowią zagrożenie dla ludzi i zwierząt lub środowiska, wymagają specjalnego potraktowania. Tak jest na przykład ze sprzętem AGD i RTV. Podobnie wszelkie odpady po przeprowadzeniu budowy czy remontu wymagają segregacji i usunięcia w określony sposób. Wynika to po części ze szkodliwości niektórych tego typu śmieci. Jednak znaczenie ma też ich duża ilość. Zwyczajnie odpadów może być zbyt wiele, lub też ich gabaryty są za duże, aby umieścić je w śmietniku.

W powyższych sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie wywóz śmieci przez wyspecjalizowaną firmę. Mowa o przedsiębiorstwach dysponujących kontenerami. Zatrudniają one specjalistów, którzy potrafią dobrać odpowiedni kontener, profesjonalne i pakują śmieci i wywożą je w odpowiednie miejsce.

Szukasz firmy od wywozu odpadów? Zadzwoń do Usuń Gruz – wywóz śmieci Mosina!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *