Hoker – jak wybrać odpowiedni?

W niektórych mieszkaniach lada kuchenna ze stołkami barowymi to jedyne miejsce do spożywania posiłków – szczególnie w niewielkich kawalerkach. Dlatego szczególnie tam należy dołożyć wszelkich starań, aby były one perfekcyjne – wygodne, wytrzymałe i stylowe. Jak dopasować je do wnętrza kuchni i swoich potrzeb?

Kiedy warto mieć regulowany hoker?

Większość lad barowych ma 110-120 cm wysokości. Aby mógł przy nich wygodnie usiąść dorosły człowiek, warto aby hoker miał 80-90 cm. Jednak w przypadku wyspy kuchennej wysokość ta powinna wynosić 55-60 cm. Hokery z regulowaną wysokością to doskonały wynalazek szczególnie wtedy, gdy gospodarze mają w kuchni jednocześnie wyspę kuchenną i ladę barową, a hokery swobodnie przenoszą pomiędzy nimi w zależności od potrzeb. Zdarza się też, że domownicy mają bardzo różny wzrost. Dla dzieci wygodnym rozwiązaniem jest możliwość podniesienia siedziska, a do tego oparcia stóp o podpórkę.

Stołki barowe bez regulacji wysokości charakteryzują się zazwyczaj stabilnymi nogami i twardym siedziskiem. To dobry wybór w niewielkich mieszkaniach zamieszkiwanych przez dorosłe osoby, które nie potrzebują regulacji wysokości, by wygodnie siedzieć. To także dobry pomysł, gdy poszukuje się stołka, który ma być przede wszystkim wyjątkową ozdobą salonu z otwartą kuchnią – siada się na nim rzadko i zwykle na krótko.

Bogata oferta stołków do każdej kuchni

W ofercie Multibrand24 można znaleźć bardzo ciekawe hokery, które stanowią nie tylko piękną dekorację stylowej kuchni, ale przede wszystkim wygodne miejsce do siedzenia. Tapicerowane, wyprofilowane siedziska z możliwością obracania, regulacją i podpórką pod nogi to idealna propozycja dla wnętrz ultranowoczesnych, ale nastawionych przede wszystkim na maksymalny komfort wypoczynku w strefie jadalnianej.

Stołki ze stelażem ze stali nierdzewnej i drewnianym siedziskiem to fantastyczny dodatek do wnętrza loftowego lub w stylu klasycznym. Surowość hokerów pozwala na nadanie wnętrzu specyficznego, pożądanego klimatu – dokładnie takiego, jakiego oczekuje wielu gospodarzy urządzających swoje nowoczesne apartamenty lub domy pod miastem.

Jak wybrać właściwy hoker?

Większość dostępnych na rynku hokerów to meble dopasowane wysokością do standardowych lad lub z możliwością regulacji – pod tym względem nikt nie powinien mieć problemu z wyborem. Warto skupić się zatem tylko na walorach estetycznych wyrobu – materiale, z którego wykonany jest stelaż i siedzisko, kolorystyce, designie. Nie zawsze hoker musi być maksymalnie miękki – do wypoczynku służą kanapy w salonie i fotele. Jeśli jednak chcesz od czasu do czasu usiąść na hokerze, by wypić poranną kawę, czy podelektować się lampką wina w miłym towarzystwie – wybierz model z oparciem, który zapewni Ci nieco więcej komfortu. Postaw natomiast na materiały, które cechuje wytrzymałość, odporność na ścieranie oraz na zabrudzenia – dzięki nim hoker stanie się nie tylko wizytówką Twojej jadalni lub kuchni, ale również bardzo praktycznym meblem na lata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *