Gdzie powiesić karmnik dla kosa?

Kos jest ptakiem miejskim, który często można spotkać w miejskich ogrodach. Dieta kosa obejmuje owady, owoce, nasiona i jagody. Istnieje wiele sposobów na zwabienie ptaków do karmnika, jednym z najpopularniejszych jest umieszczenie karmnika dla kosów w pobliżu drzewa lub krzewu z jagodami lub owocami. Innym sposobem na ich przyciągnięcie jest oferowanie im resztek jedzenia na ziemi, aby mogły się najeść przed powrotem na drzewa.

Karmnik powinien znajdować się wystarczająco blisko odpowiednich roślin owocowych, aby ptaki mogły się najeść przed powrotem na drzewa, ale wystarczająco daleko, aby nie kusiły ich nasze resztki jedzenia.

Dlaczego lokalizacja karmnika jest ważna?

Ptaki są ważną częścią naszego ekosystemu. Pomagają rozkładać materię roślinną i mogą być wykorzystywane do polowania na owady.

Kosy są ważnymi ptakami w ekosystemie, ale często przylatują z wieloma skrzydlatymi szkodnikami, które mogą być problemem dla ludzi. Aby przyciągnąć Kosa, ważne jest, aby znaleźć miejsce do powieszenia ich podajnika, który będzie utrzymywał je z dala od gałęzi drzew i od domu.

Najlepszym sposobem na przyciągnięcie kosów jest zawieszenie karmnika lub budki lęgowej dla kosa na drucie lub sznurku pomiędzy dwoma drzewami oddalonymi od siebie o co najmniej 12 stóp. Drut powinien być nie większy niż ¼ cala średnicy, więc stopy kosów nie łapią się na niego, gdy lecą do podajnika.

Przyciąganie ptaków na swoje podwórko jest ważne dla środowiska. Kosy są powszechnym typem ptaków, więc jest to pytanie zadawane przez wielu ludzi. Aby przyciągnąć kosy, musisz powiesić karmnik w miejscu, które jest bezpieczne od kotów i innych drapieżników. Należy umieścić go co najmniej 10 stóp od drzew lub krzewów, jak kosy są znane latać wysoko, gdy chcą żywności.

4 thoughts on “Gdzie powiesić karmnik dla kosa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *