Długie włosy i szybka stylizacja – jasne, że to możliwe. Poznajcie nasze life hacki!

Nie każdy mężczyzna lubi krótkie fryzury. Coraz więcej facetów stawia na włosy półdługie lub długie włosy. Oczywiście można je układać na różne sposoby, a potrzebne do tego są oczywiście kosmetyki wzmacniające włosy czy nadające im objętość. Szybka stylizacja długich włosów jest możliwa. Poznajcie nasze life hacki.

Jakie kosmetyki do układania długich męskich włosów się sprawdzą?

Bez wątpienia trzeba zainwestować w prestyler do włosów. To tonik, który nawilża włosy i chroni je przed łupieżem. Ponadto zmniejsza wypadanie włosów, gdyż je wzmacnia. Warto zatem po niego sięgnąć. Kolejna na liście jest pomada do włosów. Dzięki niej można uzyskać odpowiednią sztywność fryzury, a jednocześnie nadać jej pożądany kształt. Pomada do włosów może mieć matowe lub błyszczące wykończenie. Właściwości nawilżające i wzmacniające mają także pianki do włosów. Produkty z olejkiem lnianym mogą np. spowolnić proces łysienia, który jest wyjątkowo uciążliwy w przypadku mężczyzn, którzy lubią długie fryzury. Pianki poprawiają wygląd i objętość fryzury. Na pewno do długich włosów niezbędnikiem będą też olejki. One nawilżają końcówki włosów i zapobiegają ich rozdwajaniu. Co więcej dzięki olejkom włosy także się nie elektryzują. Wszystkie niezbędne kosmetyki dla mężczyzn możecie zakupić w sklepie Facetaria.pl.

Postaw na messy hair i stwórz stylizację na surfera

Szybka stylizacja długich męskich włosów rzeczywiście jest możliwa. Wystarczy tylko sięgnąć po niezbędne kosmetyki dla mężczyzn, takie jak prestyler i pomada i można stworzyć fryzurę messy hair. To tzw. artystyczny nieład i do jej wykonania nie potrzeba wiele. Nie trzeba nawet szczególnie czesać włosów po myciu i można utrwalić zmierzwiony efekt, prezentujący się niczym po wyjściu z łóżka albo z wody z deską surfingową w dłoni. Zatem stylizacja na surfera jest szybka i łatwa. Tutaj włosy nie muszą być równiej długości, mogą być cieniowane i sięgające ramion, choć i na dłuższych kosmykach taka fryzura się uda.

Wybierz slick back na szczególne okazje

Szczególnym rodzaje fryzury, na który mężczyźni z długimi włosami powinni zwrócić uwagę jest slick back. Dzięki niej włosy mogą świetnie się prezentować i pasować nawet do eleganckiego garnituru. Do jej wykonania potrzebna będzie głównie pomada o mocnym chwycie. Warto wybrać tę błyszczącą. W końcu na szczególną okazję warto błyszczeć, a taka fryzura na to pozwala. Wystarczy rozgrzać odrobinę w dłoniach i rozprowadzić na włosach od nasady aż po same końce zaczesując je przez cały czas do tyłu. Jeśli włosy nie są zbyt podatne, to na lekko wilgotne można nałożyć tonik do stylizacji lub piankę, a dopiero później pomadę do włosów jako końcowy szlif po ich wysuszeniu.

Postaw na man bun na co dzień

Na pewno jedną z tych fryzur, na które warto postawić jest man bun. To nic innego jak męski kucyk. Tą fryzurę ukłąda się w banalny sposób i właściwie wystarczą kosmetyki, które nadadzą włosom objętości. Może być to prestyler bądź pianka nałożone na jeszcze wilgotne włosy. Jednak dobrze sprawdzi się także puder do włosów. Ten ostatni wystarczy rozprowadzić na włosach, a później zebrać je do góry i rozczesać. Na koniec pozostaje związać ogon. Można też zrobić koczek. Taką męską fryzurę na długich włosach można wykonać w mniej niż 5 minut.

Poczuj się wygodnie z fryzurą blow out

Kolejną propozycją może być fryzura blow out. Przypomina ona nieco messy hair, jednak rozwiane włosy ułożone są na jedną stronę. W wykonaniu takiej fryzury pomoże suszarka z dyfuzorem, a także szczotka. Na pewno przyda się jeszcze dobry kosmetyk zwiększający podatność włosów na układanie. Później efekt można podkreślić przy użyciu matowej pomady albo wybrać dobrej jakości lakier do włosów.

Oczywiście długie włosy można stylizować na różne sposoby, jednak przedstawione przez nas są najszybsze. Przede wszystkim każdy może sobie z nimi poradzić, niezależnie od tego jakie ma doświadczenie w układaniu włosów. Nawet jeśli zaśpisz do pracy, to każdą z tych fryzur wykonasz bardzo szybko. Nie radzimy jednak układania włosów przy użyciu rury z odkurzacza, bo na pewno spowoduje to wyrwanie niejednego kosmyka, a i z pewnością wewnątrz rury znajduje się wiele zanieczyszczeń. A takie sposoby można znaleźć w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *