Dlaczego warto kupić soczewki kontaktowe?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Wada wzroku nie musi w dzisiejszych czasach oznaczać noszenia okularów korekcyjnych. Decyzja o zakupie innego narzędzia korygującego wzrok może przyjść łatwo, gdy pacjent otrzyma propozycję rozważenia niewyczuwalnych w oczach szkieł. Soczewki kontaktowe to opcja wygodna – obecnie wiele młodych, aktywnych osób decyduje się na to, żeby wypróbować to narzędzie. Wyborem odpowiednich mocy tak jak w przypadku okularów zajmuje się lekarz w odpowiednich gabinetach okulistycznych. Tę kwestię można załatwić zarówno w publicznych placówkach zdrowia, jak i prywatnych.

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Decyzja o noszeniu szkieł kontaktowych często poprzedzona jest obawami, głównie przed zakładaniem ich na oczy, oraz nieustannym poszukiwaniem informacji na ich temat. Często poszukujemy czegoś, co zmotywuje nas na tyle, aby przełamać nasze lęki przed czymś nowym. Takim motywatorem mogą z pewnością być zalety noszenia soczewek kontaktowych. Należą do nich głównie lepsza korekta wzroku. Dzięki temu, że soczewka kontaktowa znajduje się bezpośrednio na oku, widzimy lepiej, w pełnym polu. Dlatego osoby noszące soczewki często zapominają o tym, że mają wadę wzroku.

Inną zaletą szkieł jest również ich dyskretność. Wiele osób nienawidzi nosić okularów ze względu na to, że są one po prostu widoczne. W przeciwieństwie do nich, soczewki są całkowicie niewidoczne dla innych. Ponadto możemy dobrać dla siebie szkła kolorowe, które mogą podkreślić lub nawet całkowicie zmienić naszą naturalną barwę oczu. Takie soczewki najczęściej używane są w wyjątkowych okolicznościach, chociaż nie tylko. Istnieją również szkła o dużej średnicy, które przykrywają nie tylko tęczówkę, ale całą widoczną część gałki ocznej.

Najważniejsze parametry soczewek kontaktowych

Wiele osób zainteresowanych tematem soczewek, słusznie zaczerpuje porady u swoich lekarzy okulistów. Również w gabinecie okulistycznym z pomocą lekarza powinniśmy dokonać dopasowania soczewek. Wówczas na pewno zwrócimy uwagę na to, że soczewki kontaktowe mają swoje parametry. Do najważniejszych należą trzy główne, które możemy znaleźć na każdym opakowaniu szkieł. Pierwszy parametr to moc soczewek, analogiczna do mocy dobrej jakości okularów, chociaż przy większych wadach, okulista może przepisać nieco słabsze soczewki.

Kolejnym istotnym, a być może najważniejszym parametrem jest tzw. krzywizna oka. Dobrze dobrana soczewka pozostaje na oku nieruchoma, natomiast przy złym doborze może ona ruszać się na gałce ocznej lub być zbyt ciasna. Ostatnią ważną liczbą na pudełku od szkieł jest ich średnica. Standardowa wartość to 14, 2 i jest ona nieco większa niż średnica tęczówki. Możemy też spotkać większe wartości, jeśli mamy do czynienia z soczewkami kosmetycznymi. Przy wyborze odpowiedniej pary okulista zwróci uwagę na te parametry i pomoże nam z dopasowaniu najlepszej dla nas.

Soczewki kontaktowe są coraz tańszą inwestycją, a w specjalistycznych sklepach online jak https://stylion.pl/ klienci są w stanie wybrać jeszcze tańsze pełnowartościowe szła. Wystarczy znać swoje moce, dobrać właściwą markę, żeby móc czerpać z tej decyzji wiele korzyści. Są one bezpieczne dla oczu, nie uczulają, nie podrażniają. Do dyspozycji są między innymi soczewki: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne. Powoli odchodzi się od tych, których używa się dłużej niż miesiąc. Najpopularniejsze to jednodniowe i dwutygodniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *