Czym są produkty biobójcze i gdzie je kupować? Odpowiadamy

Chcesz mieć pewność, że zakupione przez Ciebie produkty biobójcze przyniosą zadowalające efekty? Korzystaj więc tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i skutecznych środków. Jak je znaleźć? W dzisiejszym artykule skupimy się na powszechnie stosowanych preparatach. Czytaj dalej i dowiedz się, czym właściwie są produkty biobójcze i gdzie je kupować.

Czym są produkty biobójcze?

Za produkty biobójcze uważa się substancje lub mieszaniny, których działanie skutkuje niszczeniem, odstraszaniem oraz unieszkodliwianiem organizmów szkodliwych, a także ich zwalczaniem w każdy inny sposób niż metody fizyczne i mechaniczne. Najprościej rzecz ujmując, tego typu preparaty służą do dezynfekcji szkodliwych drobnoustrojów i bakterii znajdujących się na powierzchniach użytkowych i przedmiotach, jak również do pozbywania się owadów i gryzoni. Co ważne, są przy tym w pełni bezpieczne dla zdrowia, dlatego też stosuje się je zarówno w użytku prywatnym, jak i publicznym.

Gdzie kupować produkty biobójcze?

Dokonując zakupu produktów biobójczych, korzystaj tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Wówczas możesz mieć pewność, że towar, który otrzymasz, będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami i co najważniejsze – w pełni bezpieczny. W pozostałych przypadkach nigdy nie wiesz, co tak naprawdę znajduje się w pojemniku. Może okazać się, że substancja jest nieskuteczna bądź też nawet szkodliwa dla ludzi, zwierząt i owadów.

Jak w takim razie zweryfikować sprzedawcę? Musi mieć on przede wszystkim pozwolenie na obrót produktami biobójczymi. Spójrz np. na tę ofertę https://sklep.agrosmartlab.com/pl/c/PRODUKTY-BIOBOJCZE-I-STYMULATORY-WZROSTU/52. Znajdziesz w niej innowacyjne produkty biobójcze renomowanych producentów, wraz z wymaganym numerem pozwolenia. Z pewnością jest to gwarancja tego, że sklep ten jest sprawdzonym i legalnym źródłem.

Jak sprawdzić, czy produkt jest biobójczy?

Aby wprowadzić produkt biobójczy do obrotu, należy złożyć stosowny wniosek i na jego podstawie uzyskać pozwolenie Ministra Zdrowia. Następnie wskazany w piśmie produkt podlega wpisowi do Wykazu Produktów Biobójczych. Publikowany jest on na stronie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w zakładce Biuletyn Informacji Publicznej. To właśnie tam możesz sprawdzić, czy interesujący Cię produkt jest bezpiecznym środkiem biobójczym. Wykaz aktualizowany jest nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *