Czy da się sprzedawać na Allegro, mając sklep internetowy na WordPressie?

Rynek e-commerce wciąż się rozwija – aby wyróżnić się na tle nieprzerwanie rosnącej liczby konkurentów, niezbędne jest poszerzenie sprzedaży o dodatkowy kanał. Jednym z najlepszych rozwiązań jest pojawienie się jako sprzedawca na Allegro, gdyż pozwoli nam to na kreowanie własnej, silnej marki, a także budowanie dobrego kontaktu z klientem. Czy jednak można sprzedawać na Allegro, mając sklep internetowy na WordPressie?

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

Aby zyskać przewagę konkurencyjną, warto rozważyć sprzedaż nie tylko przy pomocy sklepu internetowego, ale i na Allegro. To doskonały sposób, aby dotrzeć do znacznie większej liczby potencjalnych klientów!

Allegro to najpopularniejsza w Polsce platforma typu marketplace – jest ona niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o internetowe zakupy. Stanowi ona pierwszy zakupowy wybór dla znaczącej części internautów – z tego powodu, jeśli nie jesteś obecny na Allegro, zmniejszasz prawdopodobieństwo, że ktoś dokona zakupu Twojego produktu. Ten serwis notuje miliony odwiedzin każdego miesiąca!

Oprócz tego, Allegro zbudowało duże zaufanie co do swej marki. Sprawia to, że konsumenci znacznie chętniej dokonują zakupów właśnie na tej platformie – zawieranie transakcji poprzez nią wiąże się z dużym poczuciem bezpieczeństwa. Jeśli pojawisz się na Allegro, znacząco zwiększasz prawdopodobieństwo, że konsumenci trafiający na Twoje aukcje podejmą decyzję o zakupie.

Sprzedaż na Allegro a sklep internetowy na WordPressie

Wielu przedsiębiorców wybiera WordPressa, aby założyć własny sklep internetowy. System ten jest bardzo przyjazny nawet dla osób początkujących. Dodatkowo, oprogramowanie jest darmowe, nie wymaga żadnej opłaty licencyjnej, a jego instalacja i konfiguracja są względnie proste. Aby móc stworzyć sklep, wystarczy przy tym zainstalować wtyczkę WooCommerce i można rozpocząć działalność.

Plan rozwoju biznesu powinien jednak uwzględniać otworzenie dodatkowych kanałów sprzedaży – doskonałym wyborem jest Allegro. Tutaj jednak pojawia się niemało wątpliwości co do realizacji zamówień poprzez dwa panele, nadzorowania umieszczanych ofert, jak i zarządzania stanami magazynowymi. Problematyczne może być nawet samo rozpoczynanie działalności – umieszczanie oferty na Allegro, sprawdzanie poprawności cen i danych o asortymencie. Ponadto, przy wykonywaniu powtarzalnych czynności, istnieje ryzyko popełnienia błędu.

Sprzedaż na Allegro, mając sklep internetowy na WordPressie jest możliwa… czy jednak zarządzanie sprzedażą jednocześnie na tych dwóch kanałach może być proste? Okazuje się, że tak! Integracja WooCommerce z Allegro za pomocą Baselinkera pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu oraz pieniędzy. Wdrożenie oprogramowania nie jest jednak proste – warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy zapewnią, że cały proces przebiegnie bezproblemowo. Dowiedz się więcej na https://implemo.pl/woocommerce-integracja-z-allegro/.

Integracja Allegro ze sklepem internetowym na WordPressie

Aby osiągnąć przewagę konkurencyjną, niezwykle istotne jest zapewnienie klientom satysfakcjonujących wspomnień z zakupów. Bardzo ważne są jednak również doświadczenia, które przeżywasz wraz ze swymi pracownikami za kulisami całego procesu sprzedażowego. Aby ułatwić Ci prowadzenie biznesu, warto rozważyć integrację sklepu internetowego na WordPressie z Allegro z pomocą Baselinkera.

Integracja WooCommerce z Allegro eliminuje potrzebę ręcznego wprowadzania danych do wielu systemów oddzielnie – sprawia to, że operacje biznesowe przebiegają znacznie szybciej i są wydajniejsze. Zmniejsza to również prawdopodobieństwo pojawienia się błędów. Co ważne, Baselinker pozwala na zarządzanie wieloma kanałami sprzedaży przy pomocy jednego panelu!

Oprogramowanie umożliwia dwustronną integrację, dzięki czemu można mieć pewność, że nie wystąpi rozbieżność między sklepem a Allegro. Oprócz tego, pozwala ono na kontrolę stanu magazynu – kiedy klient dokona zakupu, Baselinker zaktualizuje ilość produktu na magazynie. Ponadto, integracja WooCommerce z Allegro pozwala na synchronizację cen – zapomnij o rozbieżnościach! To oprogramowanie sprawi również, że nie będziesz musiał wykonywać powtarzalnych czynności – zautomatyzuje ono wiele zadań.

Podsumowując, integracja sklepu internetowego WordPress z Allegro to:

  • wiele kanałów sprzedaży, jeden panel zarządzania,
  • aktualizacja stanów magazynowych, niezależnie od źródła zakupów,
  • aktualizacja cen w sklepie i na Allegro w tym samym momencie,
  • automatyzacja wielu czynności – m.in. generowania faktur czy listów przewozowych.

Baselinker stanowi skuteczne wsparcie w efektywnym zarządzaniu sprzedażą. Rozwiń swój biznes przy jego pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *