Czarne płytki w kuchni – hit czy kit? Sprawdzamy

Wybór kuchennej glazury wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Różnorodność stylów, kolorów, faktur i formatów płytek dostępnych na rynku może być na początku przytłaczająca. Być może dlatego dużą popularnością cieszą się obecnie proste, czarne kafelki, które układane są zarówno na kuchennych ścianach, jak i na podłogach. Czy rzeczywiście jednak to rozwiązanie jest takim dobrym pomysłem? Tej sprawie przyjrzymy się bliżej w naszym dzisiejszym artykule.

Czy czarne płytki w kuchni to dobry pomysł?

Czerń od zawsze kojarzona jest z elegancją i dobrym smakiem. Nic więc dziwnego, że chcąc dodać naszej kuchni nieco wysublimowanego charakteru, decydujemy się na położenie czarnej glazury na ścianach i podłodze. Czy jest to dobre rozwiązanie? I tak, i nie. Czerń z pewnością jest bardzo gustownym kolorem, ale użyta w nieodpowiedni sposób może stworzyć efekt odwrotny do zamierzonego. Warto pamiętać również o tym, że ciemny odcień może optycznie pomniejszyć pomieszczenie.

Wcale nie musi tak jednak być. Jeśli Twoja kuchnia nie należy do największych, to najlepiej zrobisz, decydując się na płytki wielkoformatowe, które pomogą Ci uzyskać efekt przestronności. Możesz wzmocnić go, wybierając lakierowaną, błyszczącą czerń, która dodatkowo będzie odbijać światło i rozświetlać wnętrze. Jak widzisz, czarnych płytek z całą pewnością nie należy się bać. Jesteśmy przekonani, że warto włożyć odrobinę wysiłku w aranżowanie kuchni z czarnymi kafelkami – dla niesamowitego efektu wizualnego, który możesz osiągnąć. Nie zapominaj również o tym, że czarna glazura jest też niezwykle funkcjonalna, a duża część zabrudzeń jest na niej po prostu niewidoczna. Niestety nie dotyczy to kurzu i sierści zwierząt, które muszą być regularnie sprzątane. Z uwagi na wysoki poziom eksploatacji kuchennych płytek, warto zainwestować w kafelki z odpornych materiałów, jak np. gres.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzą się czarne płytki w kuchni?

Zasada jest prosta: im większa jest Twoja kuchnia, tym bardziej możesz zaszaleć z czernią. Jednak, aby ciemny kolor nie przytłoczył za bardzo małego wnętrza, musisz zachować dużą ostrożność. W takim przypadku najlepiej jest zdecydować się na modne kontrasty, które doskonale wpisują się w ideę królewskiego stylu glamour czy minimalistycznego stylu nowoczesnego. Połączenie czarnej glazury z białymi meblami lub tymi wykonanymi z jasnego drewna z pewnością stworzy zachwycający efekt. Tak pięknej kuchni z pewnością pozazdroszczą Ci wszyscy goście! Jeśli chcesz zaś poznać więcej pomysłów na wyjątkowe aranżacje kuchni z użyciem czarnych płytek, koniecznie zapoznaj się z artykułem dostępnym pod tym linkiem: https://cerwest.pl/czarne-plytki-w-kuchni-czy-to-dobry-wybor-sprawdzamy. Może któraś propozycja zainspiruje Cię do dalszych działań remontowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *