Co to jest HEMS?

Wygoda, bezpieczeństwo i ekonomia – wszystko to zapewnia zintegrowana automatyka domowa zarządzająca energią w budynku, czyli HEMS. Nie musisz martwić się, że światło, którego nie zgasiłaś, przed położeniem się spać, czy zbyt wysoka temperatura na sterowniku pieca odbije się na wysokich rachunkach za prąd.

HEMS – zawsze komfortowo i ciepło

Gdy deszczową jesienią termometry wskazują 15 st. Celsjusza – zamykasz okna i bardziej doceniasz ciepło rozchodzące się z kaloryferów czy ogrzewania podłogowego. A kiedy na dworze zapanują siarczyste mrozy – utrzymana wewnątrz domu temperatura 18-19 st. Celsjusza zapewni ci komfort cieplny.

Dzięki systemowi zarządzania energią domową HEMS stanowiącej element BMS (systemu zarządzania automatyką budynkową) twój inteligenty dom dokonuje bieżących pomiarów temperatury i optymalizuje ją, aby zapewnić lokatorom idealne warunki  i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii. Mało tego! Inteligentne ogrzewanie i klimatyzacja dostosowują temperaturę wewnątrz pomieszczenia, do tej jaka panuje na zewnątrz.  Wszak bardziej potrzebujesz ciepłego kąta w domu, gdy na zewnątrz pada deszcz, niż gdy świeci słońce.

HEMS – automatyczne zarządzanie oświetleniem

Lampki, żyrandole, taśmy LED, oświetlenie przypodłogowe – w nowoczesnych wnętrzach nie brakuje źródeł światła. Wszystko po to, aby móc w dowolnej chwili dostosować warunki oświetleniowe do pogody, nastroju, czy pory dnia. A czy zawsze pamiętasz, by przed zaśnięciem wyłączyć wszystkie lampy? Czy twoje dzieci o tym pamiętają? System HEMS to doskonałe rozwiązanie dla inteligentnego ogrodu i domu. Korzystanie z oświetlenia staje się bardziej racjonalne.

Inteligentne oświetlenie w domu uruchamiane jest, gdy lokatorzy są w nim obecni i zwiększane lub zmniejszane w zależności od ich aktywności. To najprostszy sposób na oszczędzanie energii i racjonalne korzystanie z oświetlenia.

HEMS – opłacalny komfort

Wydawać by się mogło, że korzystanie z HEMS powoduje wzrost rachunków za energię. Nic bardziej mylnego!

Zadba o swój portfel, a przy okazji środowisko i wyposaż dom w panele fotowoltaiczne, które będą produkowały dla ciebie prąd. W ten sposób zapewnisz niezakłócone i sprawne funkcjonowanie wentylacji, rekuperacji, klimatyzacji, a także systemu zarządzania temperaturą, czy alarmu i monitoringu.

W inteligentnym domu zarządzanie energią przebiega całkowicie w sposób zautomatyzowany, a przez to znacznie bardziej efektywny niż przy manualnym ustawianiu wszystkich parametrów.

To nie wszystko! Racjonalne gospodarowanie energią sprawia, że zamiast oddawać nadwyżki energii do sieci, jest ona wykorzystywana do uruchomienia zmywarki, pralki czy naładowania pojazdu elektrycznego (np. samochodu czy hulajnogi).  Innymi słowy – to ty wykorzystujesz wyprodukowaną przez twój dom energię!

Twój dom wyposażony jest w gniazdka smart? W takim razie możesz podłączyć do nich nie tylko oświetlenie, ale i domowy sprzęt. Dzięki temu bez wychodzenia z łóżka automatyczne bramy zamkną się bez twojego zaangażowania, a automatyczne rolety rozsuną się, dokładnie wtedy, gdy zadzwoni budzik. Natomiast dzięki zautomatyzowanemu sterowaniu multimediami i AGD możesz każdego ranka budzić się w towarzystwie aromatu świeżo zaparzonej kawy, którą przyrządził ekspres, gdy ty wciąż jeszcze spałaś. Brzmi jak marzenie? Taki właśnie jest HEMS – system zarządzania energią w budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *