Używane schodołazy osobowe dla niepełnosprawnych – jak łatwo i tanio poprawić swój komfort?

Osoby niepełnosprawne muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami w swoim codziennym życiu, które często dotyczą rzeczy najprostszych. Jednym z takich wyzwań jest kwestia transportu i przemieszczania się po schodach. W dalszym artykule przedstawimy, czym są używane schodołazy osobowe i dlaczego warto z nich korzystać.

  • Używane schodołazy osobowe – czym są?
  • Schodołazy używany – tani sposób na poprawę komfortu
  • Schodołaz używany i schodołaz gąsienicowy – dlaczego warto zainwestować w te rozwiązania?

Używane schodołazy osobowe – czym są?

Używane schodołazy osobowe to tani i pewny sposób na pomoc osobom niepełnosprawnym i tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Schodołazy używane są przy stromych schodach, gdzie wspomagają pokonywanie schodów przez osobę niepełnosprawną oraz opiekuna. Schodołaz kroczący, jak i gąsienicowy umożliwia bezproblemowy transport osób niepełnosprawnych oraz wszystkich, którzy korzystają z wózka inwalidzkiego.

Schodołazy używany – tani sposób na poprawę komfortu

Wózek inwalidzki sprawia wiele trudności przy transporcie po schodach. Rozwiązaniem jest schodołaz, którego mechanizm pozwoli na pokonanie każdych schodów bez żadnego problemu. Dzięki wymiarom i możliwości składania tego urządzenia, mieści się on w bagażniku samochodu osobowego, co umożliwia jego transport. Schodołazy bez problemu stosować można zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych.

Co więcej, używane schodołazy nie tracą swojej wydajności w stosunku do nowych modeli. Niższa cena modeli używanych sprawia, że rozwiązanie te jest dostępne na każdą kieszeń i pozwala na sporą oszczędność. Używane schodołazy zachowują doskonały stosunek jakości do ceny, co jeszcze bardziej podkreśla opłacalność takiej inwestycji.

Schodołaz używany i schodołaz gąsienicowy – dlaczego warto zainwestować w te rozwiązania?

Istnieją dwa typy urządzeń, które mogą pomóc osobie z wózkiem inwalidzkim – Schodołazy kroczące bądź schodołazy gąsienicowe. Schodołazy gąsienicowe używane są w większej ilości przypadków, ze względu na brak konieczności użycia siły. Ta jest bowiem wymagana przy użyciu schodołazu kroczącego, lecz urządzenie to zdecydowanie lepiej sprawdza się przy wąskich i stromych schodach.

Wybór odpowiedniego modelu jest więc kwestią indywidualną i zależy od preferencji klienta, jego przyzwyczajeń i miejsc, do których najczęściej się udaje. Bez wątpienia jednak inwestycja w używane schodołazy osobowe jest doskonałym sposobem na polepszenie komfortu życia osoby, która na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *