Sufit podwieszany w salonie. Kto powinien zdecydować na montaż półki sufitowej GK?

Sufit podwieszany to wciąż jeden z najbardziej efektownych sposobów na aranżację wnętrza, w którym chcemy zamaskować drobne niedoskonałości i wprowadzić do niego przytulną atmosferę. Planujesz remont i zastanawiasz się nad zamontowaniem w nim sufitu podwieszanego? Zobacz, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania i sprawdź, jak szybko zamontować półkę sufitową GK.

Sufit wykonany z płyty gipsowo-kartonowej to zabudowa, która wciąż budzi wiele kontrowersji wśród miłośników domowych metamorfoz. Jedni uważają, że jej montaż wpływa na zmniejszenie metrażu pomieszczenia, inni natomiast chętnie wykorzystują tę konstrukcję, by odmienić wystrój swojego wnętrza, a przy tym zadbać o lepszą izolację akustyczną i termiczną. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Sufit podwieszany to sprytny patent na zamaskowanie drobnych niedoskonałości sufitu, takich jak zaburzone proporcje, nierówny strop, ubytki w tynku czy też drobne rysy oraz pęknięcia w suficie. Ze wszystkimi tymi niedogodnościami spotykamy się głównie w budownictwie wielomieszkaniowym. W związku z tym, zamiast przeznaczać pieniądze na częste malowanie sufitu i maskowanie ubytków, warto wykorzystać w tym celu półkę sufitową GK, która pozwoli na:

  • zasłonięcie instalacji przebiegających pod stropem;
  • ukrycie kabli elektrycznych, przewodów wentylacyjnych czy też ogrzewania powietrznego;
  • optycznie powiększy mały pokój i podwyższy ten niski;
  • wyciszy pomieszczenie;
  • korzystnie wpłynie na obniżkę rachunków za ogrzewanie dzięki doskonałej izolacji termicznej.

W jakich pomieszczeniach warto więc pokusić się o tego typu rozwiązanie? Naszym zdaniem jest to uniwersalny patent, który można wykorzystać w każdym wnętrzu, a w szczególności:

 • w salonie, w którym chcemy wydzielić strefę wypoczynkową i jadalnianą;
 • w sypialni i pokoju dziecięcym, który chcemy wyciszyć;
 • w łazience, którą chcemy optycznie powiększyć i wzbogacić o ciekawą dekorację;
 • w kuchni, gdzie może pełnić rolę stylowej wyspy sufitowej.

Półka sufitowa GK FlexGips – doskonała alternatywa dla tradycyjnego sufitu podwieszanego

Jednym z czynników, który może zniechęcić do montażu sufitu podwieszanego, jest czasochłonność całego procesu. Decydując się na montaż takiej konstrukcji, musimy nie tylko wybrać odpowiedni stelaż do sufitu podwieszanego, ale także wykonać szereg innych czynności, które pozwolą na wykonanie solidnej i wytrzymałej konstrukcji. Sposobem na to, by zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze potrzebne na zakup materiałów niezbędnych do wykonania sufitu podwieszanego, jest wybór półki sufitowej GK FlexGips. Jest to gotowy element z płyt gipsowo-kartonowych, tworzony pod projekt klienta, a następnie klejony i przygotowywany do bezpośredniego montażu.

Jak podaje producent, montaż sufitu podwieszanego przy użyciu półek sufitowych GK FlexGips pozwala na oszczędność nawet do 70% czasu potrzebnego na stworzenie takiej konstrukcji, a także zmniejsza koszty prac remontowych o 60%. Brzmi imponująco, prawda?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów do sufitu podwieszanego projektowanych przez markę FlexGips, zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą dostępną na stronie: https://sklep.flexgips.com/sufity_podwieszane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *