Rekuperacja a alergia

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Stan, a dokładniej jakość powietrza jest szczególnie ważna dla alergików. W trakcie sezonu pylenia roślin i drzew odczuwają oni bowiem dyskomfort. Objawy mają postać m.in. kataru, łzawiących oczu, a nawet duszności. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna, np. z odzyskiem ciepła, to nie tylko świeże, ale przede wszystkim czyste powietrze. W trakcie nawiewania nowego (świeżego) powietrza odbywa się proces filtracji smogu, kurzu i przede wszystkim różnego rodzaju alergenów.

Najważniejsze zalety rekuperacji

Największą zaletą odczuwalną od pierwszego dnia uruchomienia systemu rekuperacji jest przyjemne uczucie oddychania czystym powietrzem. Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna pracuje przez całą dobę, dzięki czemu powietrze jest nieustannie dostarczane i oczyszczane. Kolejną korzyścią wynikającą z użytkowania rekuperacji jest oszczędność energii. Nowoczesne rekuperatory są wyposażone w system odzyskiwania ciepła, który pobiera energię cieplną z powietrza, które jest wytłaczane z budynku.

Rekuperacja, czyli czyste powietrze bez alergenów przez całą dobę

Nawet niewielka ilość pyłków, które wywołują alergię u domowników wpływa negatywnie na ich zdrowie i samopoczucie. Wysoka jakość świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien jest kluczowa dla obniżenia intensywności objawów alergicznych lub ich całkowitego wyeliminowania. Montaż rekuperacji można przeprowadzić zarówno w nowych domach, jak i w starszych budynkach. Najlepiej zaplanować system mechanicznej wentylacji na etapie projektowania budynku.

Rekuperacja jest szczególnie polecana w przypadku nowych obiektach, które wyróżniają się wysokim poziomem szczelności. Dzięki niej powietrze jest przez całą dobę skutecznie oczyszczane z różnego rodzaju zanieczyszczeń i alergenów, które negatywnie wpływają na jakość życia domowników. Regularna wymiana filtrów sprawia, że nawet w przypadku wysokiego stężenia pyłów w powietrzu i innych zanieczyszczeń, system skutecznie je zatrzymuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *