Nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz

Szkło, stosowane jako materiał budowlany, zyskało ostatnio sporą popularność. Przeszklone drzwi czy ścianki nikogo już nie dziwią, jednak coraz częściej spotyka się również bardziej niezwykłe elementy konstrukcyjne, wykonane z tego surowca, takie jak balustrady szklane. Materiał ten jest również wykorzystywany przy tworzeniu elementów wyposażenia wnętrz. Najlepszym przykładem są wykonane z niego kabiny prysznicowe. Odpowiednio dobrane do nich zawiasy pomagają w uzyskaniu pełnej funkcjonalności takiej konstrukcji, a niezwykłe walory dekoracyjne szkła sprawiają, że rozwiązanie to jest coraz częściej spotykane.

Balustrady szklane i ich walory

Obecnie balustrady szklane są instalowane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstwa. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach: centrach handlowych i biurowcach. Oczywiście nie ma również przeszkód, by konstrukcję tego typu umieścić w obiekcie starszym, poddanym renowacji – balustrady szklane robią oszałamiające wrażenie w zestawieniu z tradycyjną architekturą, rozwiązanie to jest więc coraz częściej stosowane. Co ważne, konstrukcje tego typu mogą funkcjonować zarówno wewnątrz budynku, jak i poza nim.

Balustrady szklane są przy bardzo funkcjonalne i odporne na uszkodzenia. Ich cechą charakterystyczną jest też przejrzystość. Stosując je w budynku można więc uzyskać nie tylko wrażenie nowoczesności, lecz również niezakłócone pole widzenia. Ma to wymiar nie tylko estetyczny – balustrady szklane ułatwiają nadzór nad obiektami, w których są zainstalowane. Warto też nadmienić, że wymagają one stosunkowo niewielkiej liczby zabiegów konserwacyjnych: w większości wypadków do ich utrzymania w prawidłowym stanie niezbędne jest jedynie regularne czyszczenie powierzchni.

Zawiasy do drzwi prysznicowych – ważny element wyposażenia wnętrza

Obecnie coraz częściej w łazienkach montowane są nowoczesne, szklane kabiny prysznicowe. Rozwiązanie to ma szereg zalet, wymaga jednak zastosowania specjalistycznego wyposażania. Jednym z nieodzownych jego elementów są zawiasy. Ich rola jest oczywista – umożliwiają otwieranie drzwi do kabiny – lecz sama konstrukcja może być zróżnicowana.

Przede wszystkim bywają one montowane na różnych powierzchniach. Pod tym względem wyróżnić można zawiasy szkło-szkło lub ściana-szkło. Mogą one przy tym umożliwiać otwieranie drzwi kabiny pod różnym kątem i w różnych kierunkach (na zewnątrz i do wewnątrz). Można też spotkać specyficzne rozwiązania konstrukcyjne w tej dziedzinie, takie jak zawiasy unoszone czy wahadłowe.

Bogaty wybór artykułów z tej grupy asortymentowej pozwala bez problemu dobrać model, odpowiadający potrzebom i preferencjom danego konsumenta. Warto przy tym stawiać na wyroby o dobrej jakości, które nie tylko zapewnią właściwy komfort korzystania z kabiny prysznicowej, lecz również wykażą się wysoką trwałością. Dzięki niej zawiasy mogą być użytkowane przez długie lata, co przekłada się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji – możliwe jest bowiem wówczas uniknięcie prac, związanych z ich wymianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *