Metody osuszania pomieszczeń

Pojawienie się w pomieszczeniu wilgoci to problem, z którym koniecznie trzeba się jak najszybciej uporać. Jak to zrobić? Oczywiście poprzez zastosowanie osuszaczy. Jednak o jakich osuszaczach mowa? Jakie metody osuszania są godne polecenia i od czego zależy wybór konkretnego sposobu na pozbycie się wilgoci? Sprawdźmy!

Wynajem osuszaczy, czyli czego?

Kiedy pojawi się wilgoć, warto jak najszybciej zdecydować się na wynajem osuszaczy. Jakie urządzenia mamy do wyboru? Obecnie różnorodność sprzętu do osuszania jest bardzo duża. Dostępne są na przykład osuszacze adsorpcyjne. Mowa o urządzeniach wyposażonych w czynnik wychwytujący cząsteczki wody. Skuteczność tego typu osuszaczy jest bardzo wysoka. Podobnie jak osuszaczy kondensacyjnych. W tym przypadku dochodzi do skraplania wilgoci i zgromadzenia jej w pojemniku, w celu późniejszego usunięcia.

Ponadto jako osuszacze wykorzystuje się też nagrzewnice. Mowa o sprzęcie generującym wysoką temperaturę. Dzięki niej dochodzi do zmiany stanu skupienia wody, przez co łatwiej się jej pozbyć.

Rola wentylatora

Decydując się na wynajem osuszaczy, zwykle trzeba wyposażyć się również w wentylator. Dlaczego? Ponieważ jest on niezbędny dla sprawnego pozbycia się wilgoci z powietrza. W przypadku osuszacza kondensacyjnego wentylator nie jest niezbędny, ponieważ dochodzi do skraplania wilgoci. Podobnie w przypadku modelu adsorpcyjnego można obejść się bez wentylatora. Niemniej w obydwu przypadkach warto wykorzystać go jako wsparcie osuszania. Natomiast stosując nagrzewnicę, koniecznie trzeba uruchomić również wentylator.

Jak wybrać metodę osuszania?

Jak widzisz, metod osuszania jest wiele. Zatem wynajem osuszaczy nie jest prostą sprawą. Na jakiego rodzaju sprzęt warto się zdecydować? To zależy od wielu czynników. Kluczowa jest kubatura pomieszczenia. Należy też określić ilość wilgoci. Ponadto istotne jest miejsce występowania wilgoci. Czy jest ona zawieszona w powietrzu, czy głównie tkwi w szczelinach bądź ścianach? Ze względu na mnogość czynników, które należy wziąć pod uwagę, warto poradzić się w tej kwestii fachowca.

Zapraszamy po więcej informacji: Wynajem osuszaczy Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *