Jakie łóżko wybrać do pokoju młodzieżowego?

Pokój nastolatka to pomieszczenie, które wydaje się być wręcz wyzwaniem podczas urządzania. Jak wiadomo, nastolatek nie jest już dzieckiem, któremu możemy wszystko narzucić, nie jest też dorosłym, które może o sobie w pełni stanowić — jest kimś pomiędzy. Z jednej strony ma swoje zdanie, z drugiej musi liczyć się też z wymogami rodzica. Urządzając pokój nastolatkowi, należy odnaleźć się w sieci kompromisów i podzielonych zdań, a także odmiennych gustów. Jak więc wybrać odpowiednie łóżko dla nastolatka, aby i jedna i druga strona były w pełni zadowolone?

  1. Łóżka młodzieżowe — pojedyncze czy podwójne?
  2. Materiały na łóżko młodzieżowe — drewno, metal
  3. Łóżko do pokoju młodzieżowego — jak wybrać?

Łóżka młodzieżowe — pojedyncze czy podwójne?

Do pokoju nastolatka najlepiej pasują łózka młodzieżowe pojedyncze. Zajmują niewiele miejsca, a jednocześnie zapewniają odpowiednią ilość miejsca, by wypocząć, wyspać się i zebrać siły na kolejny dzień działania. Łóżka pojedyncze pozwalają na dobranie standardowego materaca, który jest znacznie tańszy, aniżeli materac produkowany na wymiar. Łóżka młodzieżowe dostępne są w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Są estetyczne, w pełni funkcjonalne, a przy okazji mogą prezentować się niczym z pierwszych stron magazynów dotyczących projektowania wnętrz. Jeśli w jednym pokoju mieszka dwoje nastolatków, można wykorzystać łóżka piętrowe. Pozwolą one na wypoczynek, bez zabierania dodatkowej powierzchni. Ciekawą opcją są też łóżka młodzieżowe rozkładane, jednak obecnie mało kto się na nie decyduje.

Materiały na łóżko młodzieżowe — drewno, metal

Do najpopularniejszych należą łóżka drewniane, jednak i łóżka metalowe cieszą się sporą popularnością. Wygodne łóżka dla nastolatków to bardzo ważna sprawa, ponieważ w tym wieku potrzeba sporo snu, aby organizm się regenerował, a młoda osoba chętnie przyswajała sobie wiedzę. Łóżko drewniane świetnie wpisze się w styl skandynawski, tradycyjny czy klasyczny. Jeśli interesują Cię funkcjonalne łóżka młodzieżowe pasujące do stylu nowoczesnego bądź loftowego, lepiej sprawdzi się łóżko metalowe.

Łóżko do pokoju młodzieżowego — jak wybrać?

Łóżka do pokoju dziecka to spora różnorodność wyboru. Możesz postawić na łóżko 80×200, 90×200, 100×200 lub 120×200. Ciekawą opcją są łóżka młodzieżowe z pojemnikiem na pościel, a także młodzieżowe łóżka tapicerowane. Ciekawych propozycji możesz szukać na MyBed.pl. Znajdziesz tam wspaniałe propozycje idealnie pasujące do pokoju dziecięcego, młodzieżowego, do pokoju jednego dziecka, jak i takiego, w którym mieszczą się 2 lub 3 osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *