Jak pozwolić skórze oddychać, gdy musisz się pomalować?

Skóra jest największym organem w ciele człowieka. Dbamy o nią głównie ze względów estetycznych – piękna i jędrna sprawia, że czujemy się młodo i atrakcyjnie. A co z jej zdrowiem? Zwłaszcza w przypadku twarzy jest to istotny problem. Przecież kosmetyki, których codziennie używamy, mogą szkodzić skórze. Czy to rzeczywiście prawda? Jak pomóc skórze i dać jej oddychać?

Czy makijaż jest zły dla naszej skóry?

Pewnie wielokrotnie słyszałaś, że makijaż to najgorsze, co możesz robić Twojej skórze, że zatyka pory, sprawia, że naskórek jest wysuszony i staje się nieatrakcyjny. Starzeje się. Spójrz jednak na te kobiety, które codziennie muszą pracować w makijażu – aktorki, stewardessy, modelki. Czy ich twarze są pełne porów, stanów zapalnych? Nie. Wiesz dlaczego? Bo to nie makijaż jest wrogiem skóry, ale zła pielęgnacja i nieznajomość swoich potrzeb.

Przede wszystkim oczyszczaj

Ogromnym problemem wielu kobiet jest nieodpowiednia pielęgnacja skóry. I dotyczy to nie tylko korzystania ze złych kremów, ale przede wszystkim niedokładne oczyszczanie. Skóra może oddychać tylko wtedy, gdy naprawdę jest czysta. A zmycie makijażu wcale nie jest tak proste, jak się wydaje. Z pewnością nie wystarczy tylko płyn micelarny. On zbiera zabrudzenia z wierzchniej warstwy, jednak nie dociera głębiej. Za jego pomocą zmyjesz na przykład maskary. Po dokładnym oczyszczeniu wacikiem i płynem micelarnym, czas na mycie skóry za pomocą żelu czy pianki z użyciem wody. To dogłębnie oczyszcza pory, które wypełnione są resztkami makijażu i gromadzącym się sebum. Dzięki temu pozwolisz skórze oddychać i uchronisz ją przed stanami zapalnymi.

Poznaj swoje potrzeby

W dzisiejszych czasach na rynku znaleźć możesz naprawdę wiele przeróżnych kosmetyków, które są odpowiednie bądź nie dla Twojej skóry. Zanim zaczniesz wybierać, musisz wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli masz cerę skłonną do podrażnień, Twoja paleta cieni powinna być odpowiednia dla alergików. Jeśli masz cerę mieszaną, z nadmierną produkcją sebum, sięgaj po kosmetyki mineralne. Z kolei skóra sucha i wrażliwa będzie wdzięczna za produkty z łagodzącymi składnikami, takimi jak alantoina. Musisz znać siebie i swoje potrzeby, by wybrać kosmetyki, które będą dobre dla Twojej skóry i pozwolą jej oddychać także w makijażu.

Makijaż nie jest zły dla skóry, jeśli kosmetyki wybieramy starannie i z troską, a także znamy metody prawidłowej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *