Jak dbać o tuje?

Jedne z najpopularniejszych roślin ogrodowych – tuje – to krzewy, które zachwycają zarówno piękną i intensywną zielenią, jak również brakiem specyficznych wymagań co do uprawy. Sprawdzą się one w roli żywopłotu oraz ogrodowej ozdoby. Na co zwrócić szczególną uwagę przy uprawie i pielęgnacji, jakie wymagania co do miejsca i gleby mają tuje, a także jak zadbać o ich szybki wzrost? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek i stwórz piękny oraz zadbany ogród!

Tuje – miejsce sadzenia oraz odpowiednie podłoże

Chcesz posadzić w swoim ogródku tuje, a może już jesteś ich posiadaczem i szukasz wskazówek odnośnie do ich pielęgnacji? W takim razie mamy dla Ciebie kilka praktycznych porad! Po pierwsze pamiętać należy o tym, że tuje nie lubią otoczenia innych roślin – należy więc dokładnie odchwaszczać teren wokół nich. Oprócz tego rośliny te preferują glebę o odczynie kwaśnym, a do prawidłowego wzrostu potrzebują wilgotnego podłoża. Tuje należy więc intensywnie podlewać minimum raz w tygodniu. Warto także po ich zasadzeniu obłożyć ziemię korą. Najlepszą porą sadzenia tych pięknych ogródkowych roślin jest późna wiosna – letnie upały sprzyjają suchej glebie, a późną jesienią młode tuje są narażone na przemarznięcie. Jeżeli chcesz zadbać o wygląd tui, to pamiętaj o regularnym przycinaniu – cięcie od góry. Pozwoli to formować pożądane kształty, a także umożliwi prawidłowy wzrost nowym gałązkom. Rośliny będą wtedy piękne i gęste.

Piękne i gęste tuje – dobierz odpowiedni środek nawożący

Zakwaszenie podłoża i szybkie stworzenie właściwych warunków do uprawy, odpowiednia pielęgnacja, szybszy wzrost oraz zapobieganie brązowieniu – dedykowany nawóz to podstawa dobrej pielęgnacji! Wyróżnić można dwa rodzaje: nawożenie zasadnicze – doglebowe oraz interwencyjne – dolistne. Uniwersalny nawóz do iglaków łączy oba warianty i stosować można go zarówno w połączeniu z podlewaniem wodą, jak również bezpośrednio na igły. Wzmocnij więc ogrodowe iglaki – odwiedź https://www.lovethegarden.com/pl-pl/produkt/substral-nawoz-magiczna-sila-do-iglakow-350g i poznaj więcej ciekawostek z roślinnego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *