Gdzie wynająć biuro? Najlepsze biurowe dzielnice Warszawy

Szukasz nowej powierzchni biurowej? Pamiętaj, że jej lokalizacja to jedna z ważniejszych kwestii, jaką należy mieć na względzie, prowadząc własną firmę. Poznaj najchętniej wybierane dzielnice biurowe Warszawy i zdecyduj, gdzie powinno mieścić się twoje biuro!

Co wybrać, biuro w centrum czy na obrzeżach Warszawy?

Wśród lokalizacji największych projektów biurowych znajduje się centrum miasta, które cieszy się ogromną popularnością wśród właścicieli różnorodnych firm. Lokal w prestiżowym śródmieściu to gwarancja dobrego dojazdu do biura, również z innych części kraju. Sprawia to, że biura na wynajem w centrum Warszawy są wręcz doskonałą lokalizacją dla przedsiębiorców działających w branży, która opiera się na częstych spotkaniach z klientami. Należy mieć też na uwadze, że śródmieście chociaż jest atrakcyjne i świetnie skomunikowane, nie należy do najtańszych dzielnic – z tego też względu częściej wybierane jest przez duże firmy.

Warto jednak wiedzieć, że centrum Warszawy to nie jedyna dzielnica ciesząca się najwyższą podażą powierzchni biurowej. Atrakcyjnych realizacji projektów biurowych nie brakuje również na obrzeżach miasta, które ze względu na bardziej przystępne ceny, stanowią idealne lokalizacje dla średnich i małych firm. Biuro umiejscowione z dala od centrum będzie korzystnym rozwiązaniem dla pracowników, którzy poruszają się autem – mniejsze korki to sposób na oszczędność czasu w drodze do i z pracy. Wynajem powierzchni biurowej na obrzeżach Warszawy to również większy komfort podczas pracy, gdyż ograniczony hałas z zewnątrz pozwoli wykonywać swoje zadania w pełnym skupieniu.

Dzielnice biurowe Warszawy, które cieszą się największą popularnością

Do głównych dzielnic biurowych zalicza się oczywiście centrum Warszawy, które charakteryzują lokale biurowe do wynajęcia o wysokim standardzie. Śródmieście to doskonale skomunikowany punkt na mapie miasta, łączący w sobie zarówno nowoczesne zabudowania, jak i te zabytkowe. Dodatkowym atutem tej lokalizacji są znajdujące się na każdym kroku różnorodne restauracje, centrum handlowe Złote Tarasy oraz Pałac Kultury i Nauki, dzięki czemu zarówno podczas przerwy jak i po godzinach pracy można atrakcyjnie spędzić wolny czas. Biuro w centrum Warszawy jest pozytywnie odbierane przez większość klientów firm, co pozytywnie wpływa na jej dalszy rozwój.

Do dzielnic Warszawy, która za sprawą projektów biurowych zalicza się do równie chętnie wybieranych przez przedsiębiorców, zalicza się też Mokotów. Najwięcej powierzchni biurowej znajduje się na Służewcu Przemysłowym, gdzie mieszczą się siedziby wielu światowych firm. Już od wielu lat, punkt ten chętnie wybierany jest przez właścicieli firm, dzięki czemu wciąż powstają tutaj nowoczesne biurowce, oferujące wynajem lokalu na Mokotowie. Służewiec jest dobrze skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Warszawy, w tym ze ścisłym centrum.

Warszawska Wola to dzielnica posiadająca nie tylko dużą liczbę zabytkowych budynków, ale i jedne z najnowocześniejszych biurowców. Dzięki inwestycjom deweloperów, odpowiedzialnych za realizację największej powierzchni najmu, biura do wynajęcia na Warszawskiej Woli spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Klimatyczna okolica i druga linia metra w pobliżu sprawiają, że chętnych na wynajem powierzchni biurowej w tej dzielnicy miasta nie brakuje. Do nieco tańszych, jednak wciąż atrakcyjnych dzielnic zalicza się również Bemowo, oferujące biura na wynajem o wysokim standardzie dla firm ceniących sobie nieco spokojniejsze otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *