Dlaczego warto wybrać notebooki poleasingowe? Odpowiadamy!

Laptop stał się jedną z tych rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie już naszej rzeczywistości. Służy nam nie tylko do rozrywki, ale także pracy i nauki. Dlatego, gdy Twój notebook wymaga wymiany, nie czekaj i zdecyduj się na nowy model. Na szczęście nie musisz od razu wybierać komputera najnowszej generacji za niemałą sumę. Ciekawą propozycją jest skorzystanie z oferty firm, które zajmują się handlem sprzętem poleasingowym. Dlaczego jest to dobrym pomysłem? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

Notebooki poleasingowe – czy warto się na nie zdecydować?

Laptopy poleasingowe to sprzęty, które były już czyjąś własnością. Nie należy jednak martwić się o ich stan techniczny. W odróżnieniu od niektórych komputerów używanych nie mają odpadających klawiszy, słabych baterii ani głośnych wentylatorów. Firmy leasingowe, takie jak np. https://catom.pl/, skupują urządzenia, a następnie poddają je szczegółowej selekcji i naprawie. Odnowione komputery mają wymienione wszystkie wadliwe elementy i podzespoły. Instalowany jest w nich także całkiem nowy system operacyjny. Notebookom poleasingowym jest również dokładnie czyszczona pamięć. Następnie laptop sprawdzany jest pod kątem wszystkich możliwych usterek. Tym sposobem dostajesz w pełni sprawny sprzęt, który może posłużyć Ci przez kolejnych kilka lat. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z zakupem tego rodzaju urządzenia?

Oszczędność pieniędzy

Największą zaletą zakupu notebooka poleasingowego jest duża oszczędność. Odnowiony sprzęt kosztuje o wiele mniej niż nowy, a przy tym wcale nie traci na jakości. Jest to więc świetny wybór szczególnie dla osób, które mają ograniczony budżet.

Dbanie o ekologię

Produkcja nowego sprzętu pochłania zwykle ogromną ilość surowców i energii. Wybierając laptop po leasingu, wspierasz więc ekologię. Dodajmy, że używanie odnowionych komputerów znacznie ogranicza także gromadzenie się elektronicznych śmieci na wysypiskach w Azji i Afryce, które wciąż stanowią duży problem.

Dobre parametry

Ograniczony budżet zwykle skazuje nas na wybranie sprzętu z niższej półki cenowej. Wiąże się to też niestety z gorszymi parametrami urządzenia. Nie jest tak jednak w przypadku notebooków poleasingowych – płacąc podobną sumę, możesz trafić na komputer o wiele lepszej jakości niż ten ze sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *