Oświetlenie i jego rola w aranżacji łazienki

Jeśli szukasz pomysłów na oświetlenie łazienki, to damy Tobie kilka rad. Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie w łazience jest kluczem do tworzenia przestrzeni, która jest przede wszystkim praktyczna, ale także wygląda świetnie. Planowanie oświetlenia łazienkowego należy rozpocząć od zastanowienia się, w jaki sposób korzystasz z łazienki. Pomyśl o porach dnia, w których będziesz tam przebywać i czy masz dużo naturalnego światła do dyspozycji. Następnie zastanów się, jaką atmosferę chcesz stworzyć i kiedy. Czy szukasz przestrzeni pełnej życia i energii, czy bardziej relaksującej łazienki? Wybór należy do Ciebie.

Oświetlenie łazienkowe – zwróć na to uwagę

Chcesz widzieć swoją twarz w lustrze łazienkowym podczas mycia/nakładania makijażu? Zgrupowanie oświetlenia łazienkowego nad i obok lustra sprawi, że będzie ono działać tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Odbijanie światła od lustrzanego szkła sprawi, że wąska lub mała łazienka wyda się większa. Bez względu na wielkość łazienki, wiele źródeł światła zawsze wzbogaci jej wystrój. Połączenie oświetlenia zadaniowego, punktowego, czy oświetlenia akcentującego stworzy schemat odpowiadający wszystkim potrzebom. Zapewni praktyczne oświetlenie do codziennych zadań i potrzeb domowników.

Weź pod uwagę wielkość przestrzeni, ponieważ może to okazać się zbyt rozbudowane dla małej łazienki, ale w większej łazience, oświetlenie warstwowe działa doskonale. Używaj łazienkowych lamp ściennych strategicznie, aby podkreślić konkretną strefę w łazience. Jest to zgrabną sztuczką projektową, która pomoże Twojemu pomieszczeniu stać się wyjątkowym. Chcesz mieć łazienkę w stylu minimalistycznym? Najlepiej postawić na monochromatyczny schemat, a graficzne lampy ścienne będą wyglądać szczególnie dobrze z dopasowaną czarną ceramiką.

Umiejscowienie lamp w łazience

Oświetlenie w łazience powinno zapewniać wystarczającą ilość światła nad głową i być uzupełnione o dodatkowe oświetlenie otoczenia i oświetlenie ukierunkowane na zadania, takie jak oświetlenie paskowe lub oświetlenie np. półki. Lampa nad wanną będzie wyglądał niesamowicie, zapewni nastrój i stworzy miękkie cienie – upewnij się tylko, że jest odpowiedniej wielkości i kształtu dla tego pomieszczenia. Istotne może być również podświetlenie dekoracyjnych ornamentów lub elementów architektonicznych.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie łazienkowe?

Planując aranżację łazienki i jej oświetlenie, warto pomyśleć o nadrzędnym motywie przewodnim i zadbać o podobne wykończenie. Na przykład, podczas gdy kinkiety montowane z boku nie muszą koniecznie pasować do opraw nad głową. Natomiast powinny pozostać w zgodzie z tematem przewodnim – ciągłość jest kluczowa.

Oświetlenie łazienkowe to jedna z ważniejszych decyzji, jakie należy podjąć w domu. Często jest niestety zaniedbywane lub traktowane po macoszemu. Szukając pomysłów na oświetlenie łazienki, jak zgodzą się współcześni projektanci oświetlenia – patrz w przyszłość. Nie inspiruj się pojedynczymi światłami w łazienkach z minionych dekad. Dla optymalnego oświetlenia, łazienka wymaga wielu źródeł światła, aby dopasować się do wielu różnych funkcji tego pomieszczenia.

Więcej o oświetleniu przeczytasz na: https://mieszkamywdomu.pl/wyposazenie-wnetrz/oswietlenie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *