Kraina Tysiąca Jezior – wakacje pod znakiem błogiego odpoczynku i relaksu

Wypoczynek na Mazurach, czy jednym z najpiękniejszych rejonów Polski ma mnóstwo zalet. Tym, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, pomagają się wyciszyć i uspokoić oraz umożliwiają bliski kontakt z naturą. Piękne krajobrazy płynnie łączą błękit nieba i jezior z zielenią lasów i pagórków, które są idealnym miejscem na różne aktywności.

Wakacje na Mazurach – fantastyczny pomysł na udany wypoczynek

Jeśli planujemy urlop w Krainie Tysiąca Jezior, warto wziąć pod uwagę piękne Mazury Zachodnie. Ogromna liczba akwenów oraz atrakcyjne ukształtowanie terenu sprzyjają ciekawym wycieczkom rowerowym i pieszym. Dają też wspaniałą szansę na poczucie niesamowitej atmosfery panującej na mazurskiej ziemi.

Aby uczynić czas wakacji atrakcyjnym, wybierzmy luksusowy hotel na Mazurach. Oferuje przestronne i komfortowo urządzone wnętrza, elegancką restaurację serwującą wyśmienite dania oraz doskonale wyposażone centrum SPA, w którym możemy do woli relaksować się i regenerować, korzystając z basenów, jacuzzi, zespołu saun czy siłowni. Możliwość zadbania o piękne ciało i ukojenie umysłu dają specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, które sprawią ogromną przyjemność i dadzą świetne efekty.

Luksusowy hotel na Mazurach znakomitą bazą wypadową podczas wakacji

Wakacyjny wypoczynek warto urozmaicić atrakcyjnymi wycieczkami. Jedną z nich może być wizyta w Ostródzie. To pięknie położone miasto nad kilkoma jeziorami i rzeką Drwęcą.

Dawniej miasto było zamieszkiwane przez Pomezan, czyli staropruskie plemię. Wokół drewnianej strażnicy z 1270 r. powstała osada, która zyskała prawa miejskie w 1329 roku. Ostródę znajdującą się pod panowaniem zakonu krzyżackiego, wcielono do Korony Królestwa Polskiego po zwycięskiej Bitwie pod Grunwaldem.

Obecność Krzyżaków na tych ziemiach jest widoczna w wielu zabytkach. Doskonałym przykładem jest gotycki zamek w Ostródzie z XIV wieku. Bogata historia miasta widoczna jest na każdym kroku, dlatego warto pospacerować urokliwymi uliczkami, podziwiając m.in. budynek Urzędu Miasta oraz dawną siedzibę Sądu, w której obecnie znajduje się parafia ewangelicka. W Parku Collinsa możemy zobaczyć kamień plebiscytowy będący pamiątką Plebiscytu z 1920 roku przegranego przez Polaków. Tuż obok parku wśród drzew wyrasta wieża Bismarcka, która kształtem przypomina latarnię morską. Promenada miejska, molo czy ciekawy Skwer kpt. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz z dużą fontanną są wspaniałymi miejscami, gdzie można odpocząć po zwiedzaniu miasta.

Ostróda prezentuje się pięknie także z lotu ptaka, szczególnie podczas zachodów słońca. Doskonałym punktem widokowym jest wieża kościoła ewangelickiego przy ul. Sienkiewicza.

Niesamowite miejsce w okolicach Ostródy, które trzeba zobaczyć

Spędzając wakacje na Mazurach warto odwiedzić Rezerwat Sosny Taborskiej. To 95 h starodrzewu sosnowego, który tworzą nawet 270-letnie drzewa o imponującej wysokości sięgającej nawet do 40 m. Od wieków sosna taborska (nazwa pochodzi od wsi Tabórz znajdującej się w sąsiedztwie rezerwatu) była ceniona w Europie jako doskonały materiał do budowy żaglowców. Była prezentowana na Wystawie Światowej w 1900 roku jako najlepszy gatunek sosny na świecie używany jako budulec. Wędrówka wśród tych majestatycznych drzew i powolne chłonięcie żywicznego, leśnego zapachu nastrajają pozytywnie i odpręża.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *