Jakie komody wybrać do salonu?

Komoda to jeden z głównych mebli w salonie. Musi pasować do pozostałego wyposażenia, a przy tym spełniać funkcję praktyczną, ponieważ często umieszcza się w niej zestawy obiadowe, obrusy czy sztućce. Czasami służy nawet jako dodatkowe miejsce na odzież. Wobec tego, na co zwrócić uwagę, wybierając ten ważny element wyposażenia? Oto garść przydatnych podpowiedzi.

Jak dopasować rozmiar komody do salonu?

Wielkość mebla dopasowujemy do metrażu, którym dysponujemy. W niedużych salonach najlepiej spiszą się mniejsze komody, który nie zajmą cennej przestrzeni, a przy tym nie przytłoczą wnętrza. Dobry wybór to egzemplarze wyższe niż szersze. W ten sposób udaje się zachować ich funkcję użytkową mimo niewielkiego rozmiaru. Warto też postawić na komody na wyższych nóżkach, które prezentują się bardzo lekko.

Z kolei w obszernym pomieszczeniu umieszczamy raczej masywne, długie modele. Można nawet pokusić się o dekoracyjne, oryginalne propozycje, które zostaną pięknie wyeksponowane w większym pokoju. A o to właśnie chodzi! Ponadto z wymiarami komody łączy się jej pojemność. Gdy potrzebujemy sporo miejsca do przechowywania, konstrukcja z licznymi szufladami i szafkami to podstawa.

Dobór komody do stylu salonu

Oczywiście również wygląd mebla ma niemałe znaczenie. W końcu to istotny element aranżacji, któremu trzeba poświęcić należytą uwagę. Tutaj stawiamy na styl pasujący do pozostałych części wystroju. Idąc tym tropem, komody dębowe nowoczesne o oszczędnych, prostych liniach spiszą się w raczej minimalistycznych wnętrzach bez dużej ilości ozdób. Pasują także do stylu skandynawskiego. Meble tego typu często nie mają uchwytów i utrzymane są w stonowanej kolorystyce. Takie modele znalazły się w ofercie sklepu internetowego Magnat Meble. Każdy miłośnik klasyki w unowocześnionej wersji znajdzie tam coś dla siebie.

Nieco inaczej powinny prezentować się komody do tradycyjnego salonu. Proponujemy projekty wzbogacone o zdobienia, zaokrąglone elementy czy dekoracyjne uchwyty. Ciekawie wybór to również meble vintage. Zresztą konstrukcje o takim charakterze dobrze wypadną również w salonie rustykalnym. I o ile, w nowoczesnym wystroju można pozwolić sobie na meble z połyskujących, sztucznych płyt, o tyle w tym wypadku jedynie naturalne drewno wchodzi w grę.

Komody do salonu – piękne, ale i wytrzymałe

Wybierając komodę, powinniśmy zadbać o materiał, z którego ją wykonano. Zwykle wybieramy meble na lata, dlatego dobrze zainwestować w wytrzymałe, odporne na uszkodzenia propozycje. Tutaj drewno zdecydowanie wygrywa z konkurencją w postaci sztucznych tworzyw. Bardzo wysoką odporność na uszkodzenia z pewnością wykazują komody dębowe nowoczesne lub tradycyjne. Dąb to jeden z najbardziej cenionych materiałów w meblarstwie. Nawet po wielu latach prezentuje się pięknie, a wręcz nabiera szlachetności. Ciekawa alternatywa dla dębu to sosna, którą charakteryzuje wysoka trwałość, a przy tym ładny, jasny kolor.

Modne komody dębowe nowoczesne czy klasyczne oraz wiele innych mebli oferuje sklep Magnat Meble. Zapewniamy, że każdy znajdzie tam model, którego poszukuje.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Meble Magnat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć + 1 =