Jaki nagrobek wybrać?

Każdego z nas spotka chwila, gdy będziemy musieli przeżyć śmierć bliskiej osoby i wybrać zakład kamieniarski, który w ramach swojej standardowej usługi, dokona zlecenia postawienia nagrobka dla zmarłego. Przeglądając wiele stron, w ofercie znajdziemy kilkaset wzorów różnych nagrobków. Wzory nagrobków mogą obejmować pomniki zwykłe czy grobowce. Możesz wybrać pomniki granitowe, marmurowe i inne. Jakie nagrobki wybrać, aby spełniły wasze oczekiwania? Który producent nagrobków zaproponuje wam najwyższą jakość i materiał kamieniarski cechujący się doskonałą odpornością m.in. na uszkodzenia mechaniczne?

O nagrobkach historii słów kilka…

Świat jest nieubłagany i każdego z nas czeka taki sam koniec. Historia oznaczania i ozdabiana miejsca spoczynku jest tak długa, jak sam człowiek. Najpierw, w czasach prehistorycznych, miejsce spoczynku oznaczały kurhany. Umieszczano w nich urnę z prochami zmarłego w otoczeniu przedmiotów codziennego użytku.

Odrębnymi rodzajami współczesnych nagrobków były także różne budowle megalityczne np. głazy lub kamienne kręgi.

Pierwsze znane nam cywilizacje stawiały zwłaszcza na grzebanie osób zamożnych w mastabach i piramidach, stelach, kapliczkach czy sarkofagach. Spotykamy to w Egipcie, Grecji, Rzymie.

W średniowieczu stawiano skromne poziome płyty z pionową tablicą albo poziome płyty z krzyżem, zaś w renesansie przeważały sarkofagi, płyty nagrobne, rzeźby, nagrobki przyścienne czy pomniki, z marmuru albo piaskowca.

Współcześnie stosuje się płyty poziome oraz tablice pionowe z napisami, zdjęciami, rzeźbami.

Współczesne kamieniarstwo i jej produkty

Ilość rodzajów nagrobków może przytłaczać. Same nagrobki dzielimy głównie ze względu na materiał, wielkość, zawartość czy układ elementów. Pod kątem wielkości mamy zatem nagrobki pojedyncze, nagrobki podwójne, nagrobki dziecięce. Pod kątem zawartości możemy wybrać klasyczną trumnę lub urnę, a pod kątem elementów, wybrać pionowe lub poziome. Najczęściej znany jest jednak podział pod kątem materiału. Co wybrać?

Granit jest wytrzymały, łatwy w obróbce oraz nienasiąkliwy. Do wyboru jest też marmur i piaskowiec, które dają ciekawe efekty poprzez żyłkowania, ale są to materiały nasiąkliwe i łatwe na przebarwienia wskutek działania np. porostów lub warunków atmosferycznych.

Popularne i polecane jest także lastriko, czyli mieszanina grysu i cementu.

Usługi kamieniarskie 

Jeśli szukasz najlepszych usług kamieniarskich w mieście Poznań, polecamy zajrzeć na stronę https://www.nagrobki-wicherek.pl/

Wykonujemy wiele zamówień dla naszych klientów i jesteśmy w stanie sprostać każdej prośbie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze projekty przypadły państwu do gustu i jesteśmy w stanie zagwarantować najwyższą jakość naszych usług. Wykonujemy także indywidualne projekty nagrobków. Na każdym etapie współpracy, nasi wykwalifikowani pracownicy są do państwa dyspozycji.

Jeśli nie wiecie, czego oczekujecie, w naszej galerii na stronie internetowej znajdą państwa nasze realizacje. Dodatkowo, oferujemy państwu różne akcesoria nagrobowe tj. rzeźby, krzyże, różne rodzaje zdobień.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 × 2 =