Jak przygotować ogród na lato?

Ogród to miejsce, które mieści w sobie nie tylko wiele gatunków drzew i kwiatów. Miłośników hodowania kwiatów i krzewów, ogrody cieszą chyba najbardziej. Ale ogród, to również miejsce spotkań z gośćmi, a także zabaw dla dzieci. Aby cieszyć się nim podczas trwania cudownej pory roku, jaką jest lato, należy o niego zadbać już wczesną wiosną. Oto kilka wskazówek jak należy się do tego przygotować.

Piękny i efektowny ogród latem

Jeśli marzymy o kolorowym, zagęszczonym pięknymi roślinami ogrodzie, warto pomyśleć o nim już na wiosnę. Należy pamiętać, że ogród to nie tylko sadzenie i pielęgnacja roślin, ale również jego aranżacja. Dzięki temu, że zadbamy o ogród wcześnie, zapewnimy roślinom świetne warunki wzrostu, a sobie wiele przyjemności z przebywania wśród nich. Co warto zrobić dla naszego ogrodu wiosną, aby cieszyć się nim latem:

 • prace możemy zacząć od przycinania przekwitłych i suchych lub zmarzniętych roślin cebulowych,
 • przycięcie żywopłotów,
 • usunięcie chwastów i suchych liści,
 • w maju można w oczku wodnym umiejscowić różnego rodzaju rośliny,
 • podlewanie posadzonych cebul i bylin,
 • w maju można już posiać również słonecznik, dynię i cukinię,
 • posianie aksamitków, nagietków, a także wszelkich ziół,
 • możemy zająć się również nawożeniem krzewów,
 • dobrze byłoby rozejrzeć się za dobrymi meblami ogrodowymi.

O tych zabiegach powinny pamiętać osoby, które posiadają ogród, a także oczko wodne. Bardzo ważne jest nawożenie, ale również przycinanie i aranżacja ogrodu meblami. W maju, gdy mamy już dość ciepłe dni, warto przebywać na świeżym powietrzu i korzystać z uroków jakie daje nam ogród.

Meble ogrodowe – ważny element aranżacji ogrodu

Ogród to również strefa relaksu, warto wygospodarować kącik na ławeczkę z poduszkami, lub wygodne krzesła i stół. Wszystko po to by móc w spokoju wypić przy stole kawę, lub spotkać się ze znajomymi na plenerowej imprezie w ogrodzie. Dlatego ważnym elementem są meble ogrodowe. Szukając inspiracji możemy posiłkować się stroną stolbar.com.pl. Znajdziemy tam wiele rodzajów mebli ogrodowych od samego producenta, a także donice ogrodowe i dodatki tarasowe, jeśli nie dysponujemy ogrodem. Tak naprawdę na stronie znajdziemy wszystko do ogrodu, a także porady. Aby dobrze przygotować ogród do lata, powinniśmy pomyśleć o takich meblach jak:

 • stół – miejsce, przy którym będziemy konsumować pyszne dania z grilla i pić ciepłą kawę. Producent oferuje stoły wysokiej jakości, wykonane z najlepszych gatunków drzew, taki stół, to inwestycja na wiele lat.
 • Ławka – ławka sprzyja relaksowi, jest miejscem rozmów, ale może służyć również do krótkich drzemek na świeżym powietrzu. Ławki ze strony stolbar.com.pl doskonale dopełnią aranżację ogrodu.
 • Krzesło – żaden stół nie obędzie się bez krzeseł. Solidne krzesła sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu i wygodnemu spożywaniu posiłków na zewnątrz.

Przy wyborze mebli ogrodowych warto kierować się nie tylko wygodą, ale również ich trwałością. Meble do ogrodu, to nie inwestycja na jeden sezon, chyba, że wybierzemy krzesła z plastiku. Jednakże meble ogrodowe drewniane, doskonale dopełniają aranżację ogrodu, sprawiają, że staje się on jeszcze piękniejszy i dobrze nam się w tym ogrodzie wypoczywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × pięć =