Jak prawidłowo zamontować grzejnik?

Montaż grzejnika stalowego wydaje się banalną czynnością zwłaszcza w zestawieniu z montażem systemu ogrzewania podłogowego. Niemniej jednak grzejnik zamontowany niezgodnie ze sztuką budowlaną, nie będzie spełniał swojego podstawowego zadania. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat montażu grzejników Bydgoszcz? Jeśli tak – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Montaż grzejników Bydgoszcz

Klasyczny grzejnik płytowy powinien zostać zamontowany z lekkim spadkiem w kierunku przeciwnym do boku z odpowietrznikiem. Efekt wizualny może wzbudzać wątpliwości co do poprawności montażu, ale w taka forma montażu zapewni właściwe odpowietrzenie grzejnika i umożliwi pełne oddanie mocy grzewczej. Zapowietrzona instalacja grzewcza jest jednoznaczna z tym, że usługa została wykonana wadliwie. Warto więc zlecić montaż wykwalifikowanej firmie.

Przedsiębiorstwo Proterm z Bydgoszczy jest renomowanym wykonawcą instalacji grzewczych, serwisu systemów grzewczych, montażu centralnego ogrzewania, zajmuje się również instalacją ogrzewania podłogowego, wykonuje instalacje gazowe, klimatyzacji i wentylacji. Bez względu na zakres prac i rodzaj montowanych urządzeń, firma Proterm wykona każde zlecenie, udzielając pełnej gwarancji na wykonaną pracę, a także zapewni wsparcie serwisowe w okresie pogwarancyjnym.

montaż grzejnika

Profesjonalny montaż grzejników w Bydgoszczy? Postaw na Proterm!

Profesjonalny montaż grzejników https://proterm.info.pl/montaz-grzejnikow-bydgoszcz/ gwarantuje uzyskanie zakładanej sprawności systemu grzewczego. Przed podjęciem decyzji komu zlecić montaż grzejnika stalowego płytowego, należy oczywiście zweryfikować koszt montażu, ale również upewnić się czy wykonana praca nie spowoduje awarii instalacji. Proterm zajmuje się wymianą grzejników żeliwnych. Instalacja grzejników odbywa się zgodnie z zaleceniami producenta, a ceny usług względem pozostałych firm na terenie Bydgoszczy są konkurencyjne.

Usługa wykonana poprawnie daje gwarancję bezawaryjnej pracy ogrzewania. Koszt montażu grzejnika zależy od wielu czynników. Montaż grzejników wiąże się często z koniecznością modyfikacji instalacji grzewczej lub jej dostosowaniem do nowych rozstawów rur przyłączeniowych. Montaż grzejników wykonuje się na ostatnim etapie budowy lub modernizacji. Przed rozpoczęciem prac instalacja centralnego ogrzewania musi być pusta lub posiadać zawór przyłączeniowy z możliwością odcięcia dopływu. Aktualnie najczęściej stosowane urządzenia grzewcze to kotły gazowe lub powietrzne pompy ciepła.

Instalacje grzewcze Bydgoszcz

 Każda z form wymaga odpowiedniego wykonania instalacji grzewczej. Jeśli inwestor zdecyduje się na montaż pompy ciepła która będzie głównym źródłem zasilania instalacji centralnego ogrzewania budynku, należy odpowiednio przewymiarować grzejniki płytowe. Przykładowo typowy grzejnik dwupłytowy V22 600×800 osiągnie moc 1070W przy temperaturze 70/55. Ten sam grzejnik pracujący w instalacji niskotemperaturowej (50/40) z pompą ciepła dostarczy jedynie 537W.

Powoduje to konieczność zastosowania grzejnika o dwukrotnie większej długości, aby zwiększyć powierzchnię oddawania ciepła i pokryć zapotrzebowanie na moc cieplną pomieszczenia. Z tego powodu w instalacjach niskotemperaturowych stosuje się najczęściej ogrzewanie podłogowe. Jeśli poszukujesz instalatora gotowego profesjonalnie wykonać instalację centralnego ogrzewania oraz pozostałych instalacji hydraulicznych, to zachęcamy do sprawdzenia oferty Proterm Bydgoszcz. Cennik montażu grzejnika lub każdego innego elementu określamy zazwyczaj po krótkiej rozmowie lub wizycie, w której poznajemy zakres prac. Prace wykonane przez naszych fachowców dotychczasowi klienci oceniają bardzo wysoko. Sprawdź i przekonaj się osobiście!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *